ZXT10N50DE6TA
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ZXT10N50DE6TA
  • 1
Transistor Polarity : NPN
Product Category : Bipolar Transistors - BJT
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum DC Collector Current : 3 A
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 50 V
Package / Case : SOT-23-6
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Gain Bandwidth Product fT : 165 MHz
Configuration : Single
Collector- Base Voltage VCBO : 50 V
Series : ZXT10N50
Emitter- Base Voltage VEBO : 5 V
Collector-Emitter Saturation Voltage : 225 mV
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : Bipolar Transistors - BJT 50V NPN SuperSOT4