MM3Z15VST1G
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MM3Z15VST1G
  • 1
Zz - Zener Impedance : 40 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : 8.8 mV/K to 12.7 mV/K
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 300 mW
Package / Case : SOD-323-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Vz - Zener Voltage : 14.98 V
Series : MM3Z15VS
Zener Current : 100 nA
Test Current : 5 mA
Voltage Tolerance : -
Manufacturer : onsemi
Description : Zener Diodes ZEN SOD323 REG 0.2W 15V