MM3Z27VT1G
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MM3Z27VT1G
  • 1
Zz - Zener Impedance : 80 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : 23.35 mV/K
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 300 mW
Package / Case : SOD-323
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Vz - Zener Voltage : 27 V
Series : MM3Z27V
Zener Current : 10 mA
Test Current : 2 mA
Voltage Tolerance : 7 %
Manufacturer : onsemi
Description : Zener Diodes 27V 200mW