BZX84-A7V5,215
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BZX84-A7V5,215
  • 1
Zz - Zener Impedance : 15 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : 4 mV/K
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 250 mW
Package / Case : TO-236AB
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Vz - Zener Voltage : 7.58 V
Zener Current : 1 uA
Test Current : 5 mA
Voltage Tolerance : 1 %
Manufacturer : Nexperia
Description : Zener Diodes Diode Zener Single 7.5V 1% 250mW 3-Pin